• 19.02.2020

Як часто потрібно перевіряти ходову частину авто?

Ходова авто

В силу специфіки експлуатації, ходова частина авто потребує особливої уваги. Тим більше в умовах наших вітчизняних доріг.

Своєчасна діагностика ходової частини авто дозволяє перевірити стан підвіски і виявити будь-які види несправностей на ранніх стадіях. Як і будь-які інші запчастини, деталі ходової згодом мають властивість зношуватися. Швидкість зношування тих чи інших деталей, природно залежить від умов експлуатації авто: за якими покриттям найчастіше їздить машина, на яких швидкостях і скільки кілометрів проїжджає за певний часовий інтервал.

Коли потрібна діагностика ходової частини

Спочатку варто поговорити про випадки позапланової перевірки, коли швидше за все знадобиться ремонт ходової частини авто, а точніше її окремих деталей. Не завжди власник транспортного засобу здатний помітити виникають проблеми вчасно. Тому важливо знати, які ознаки вказують на вихід з ладу саме ходової частини:

 • Наявність гулу, стуку, інших сторонніх звуків при їзді по поганій дорозі. В такому випадку, слід розраховувати на необхідність ремонту окремих елементів підвіски ходової частини.
 • При їзді на підвищеній швидкості стійкість авто знижується, люфт рульового колеса збільшується. Даний ознака – свідоцтво несправності рульової рейки. Також причиною може служити знос кріплень на рульовій тязі.
 • При поворотах авто крениться в бік. Потребує ремонту системи стабілізації ходової.
 • Помітне збільшення гальмівного шляху, а також «провалювання» гальмівної педалі свідчить про знос гальмівних колодок або барабанів. Також про поломки даних деталей свідчить розворот машини на всі боки в момент гальмування.

Існує 3 найбільш поширені причини розвитку несправностей в підвісці ходової частини. Перша – використання низькоякісних запчастин. У гонитві за економією автовласники забувають про важливість якості та надійності деталей, адже саме в ходової запчастини піддаються найбільшому ризику пошкоджень і деформації. Так що найбільш вигідним рішенням є придбання запчастин у надійних постачальників і офіційних дилерів – якісна деталь прослужить в рази довше, так що більш висока ціна варто того.

Другий важливий фактор – це рівень кваліфікації сервісних фахівців. Якість виконуваного ремонту ходової безпосередньо залежить від того, хто буде виконувати роботу. З цієї причини рекомендується звертатися тільки в сертифіковані СТО.

І третій фактор – це стан доріг. Якщо на перші два фактори автовласник безпосередньо впливає одноосібно, то з третім ми можемо порадити тільки одне – регулярно і своєчасно проводити діагностику ходової.

Як часто слід перевіряти систему ходової частини

Якщо раніше про наявність проблеми в системі ходової частини можна було судити при виникненні сторонніх шумів, то зараз ця ознака не є таким однозначним. В тому сенсі, що відсутність гулу і стуку в підвісці не гарантія відсутності поломок.

Справа в тому, що сучасні моделі оснащені хорошою звукоізоляцією, особливо це відноситься до авто іноземного виробництва. Це означає, що почути шум на ходу автомобіля не завжди можливо, навіть якщо проблема вже існує і поглиблюється під час руху.

Тому особливо важливо проводити діагностику ходової частини в плановому порядку для профілактики, щоб запобігти розвитку серйозних проблем з машиною.

Як часто потрібно проводити діагностику? Ми радимо подивитися в сервісну книжку вашого авто і умовно розділити цей термін на 2. Чому? Знову ж таки, все стандарти ТО прописуються для середніх значень і умов експлуатації, без урахування стану вітчизняних доріг і їзди по дорогах без покриття. Особливо, якщо ви власник іноземної марки авто.

Оптимальний термін для перевірки ходової – 2 рази в рік. Для зручності, наприклад, діагностику можна проводити разом зі зміною зимових і літніх шин. Другий спосіб – орієнтуватися на пробіг, (це те, про що ми говорили вище). У сервісній книжці вашого авто зазначений інтервал пробігу для проведення ТО: 10 000, 20 000, 50 000 км (в залежності від моделі). Тобто, наприклад, в вашому сервісному довіднику запропонована перевірка ходової кожні 10 000 км, але з урахуванням наших доріг – це приблизно 5 000 км.

Приймайте до обліку також і вік автомобіля. Чим машина старше, тим частіше буде необхідний ремонт ходової частини авто. Якщо враховувати вік, то для автомобілів до 3 років варто проводити огляд не менше 1 разу рік, а для автомобілів старше 3 років – раз на пів року.

Крім планових оглядів, варто періодично самостійно перевіряти стан ходової при русі: прислухатися, з’являються сторонні шуми, дивитися, як поводиться авто на великих швидкостях і при поворотах. Якщо помітні будь-які підозрілі ознаки, обов’язково пройти діагностику в автосервісі. Пам’ятайте, що запобігання поломок буде коштувати набагато менше, ніж заміна запчастин, тому не чекайте розвитку проблеми до критичного стану.

Більш того, справна ходова – це гарантія вашої безпеки і передбачуваності управління авто! Не варто піддавати зайвим ризикам себе і пасажирів.

Як перевіряють систему ходової частини авто?

Відповідаємо на поширений питання: «що входить в діагностику підвіски?». Процес діагностики ходової проходить в кілька етапів.

 1. За допомогою спеціального стенду ходова частина перевіряється на предмет наявності люфтів.
 2. Проводиться оцінка гальмівних зусиль кожного колеса.
 3. Сервісні працівники ретельно оглядають стан гальмівних дисків: наскільки вони зношені, чи є пошкодження.
 4. Перевірка розвал-сходження коліс.
 5. Проводиться оцінка стану амортизаторів і ступеня зносу.
 6. Перевірка вузлів ходової (сайлентблоков або інших).
 7. Оцінка стану підшипників і маточин кожного колеса.
 8. Проведення тестування таких частин ходової, як гальмівні колодки, диски, барабани і шланги.

Що покаже комплексна діагностика ходової частини? Після проведення огляду та тестування окремих систем, фахівці сервісного центру складають докладну карту несправностей (якщо такі є), а також нададуть детальні рекомендації для усунення кожної проблеми.

Також ви повинні знати, що особливістю ремонту багатьох запчастин ходової частини є парна заміна вузлів (амортизатори, сайлентблоки, СПУ). Навіть якщо несправна одна запчастина пари, заміну виробляють для обох частин, щоб врівноважити навантаження (оскільки якщо замінити тільки одну деталь, навантаження на другий елемент пари буде підвищеною, і він теж незабаром прийде в несправність).

У ABC Автосервіс ви отримаєте комплексну сервісну підтримку, яка включає рекомендації з придбання необхідних для заміни деталей. Наші фахівці підкажуть, запчастини яких виробників найкраще придбати в співвідношенні ціни і якості. Ми завжди відстежуємо новинки ринку і зможемо порадити дійсно якісні варіанти заміни за оптимальною ціною.

Самостійна перевірка ходової

Деякі основні частини ходової ви можете перевірити самостійно без спеціального оснащення. Наводимо кілька найбільш простих способів, за допомогою яких автовласники можуть перевірити свій транспортний засіб.

 1. Для перевірки амортизатора, розгойдайте авто в вертикальному напрямку, шляхом натискання на крило. Якщо після натискання, кузов відразу повертається у вихідне положення, амортизатор в порядку. Якщо ж авто робить кілька коливань, вам необхідно звернутися в СТО для заміни несправного амортизатора.
 2. Огляньте зовнішній корпус амортизатора – чи є на ньому сліди масла? Якщо ви знайшли масляні патьоки, це свідчить про пробоїну, а значить амортизатор слід терміново замінити.
 3. Діапазон вільного рульового ходу можна перевірити за допомогою простої лінійки. Зафіксуйте рейку на кермі і стежте за її діапазоном, при якому кермо обертається без зусиль. Виміряйте діапазон за допомогою лінійки, і звірте показання з сервісною книжкою вашого авто.
 4. Також самостійно можна перевірити стан ШРУСов. Рухаючись на рівному майданчику з вивернутим в сторону перевіряється вузла кермом, ви зможете почути характерний хрускіт, якщо ШРУСи в даному вузлі несправні.

Скільки коштує діагностика ходової частини?

Ціни на діагностику ходової частини авто можуть пропонуватися в різному діапазоні, в залежності від сервісного центру. У ABC Автосервіс ви маєте можливість замовити комплексну діагностику підвіски з наданням детальних рекомендацій по ремонту і заміні запчастин всього за 100 грн для звичайних легкових авто або 150 грн для моделей джип, мінівен, авто преміум-класу і мікроавтобусів.

Для постійних клієнтів у нас діють спеціальні пропозиції, партнерські програми і знижки, так що обсужіваясь у нас на регулярній основі, ви отримаєте безліч переваг.

Якщо ви помітили підозрілий шум в ходової системі підвіски або помітили зміни в управлінні, рекомендуємо зв’язатися з нашими майстрами в терміновому порядку! Всі консультації по телефону надаємо безкоштовно. Діагностику проводимо в середньому за 30 хвилин.

Запис на перевірку ходової частини за телефонами: (097) 733-99-89, (073) 733-99-89, (050) 407-99-89, (044) 333-47-98 або залиште онлайн-заявку на сайті.