• 19.02.2020

Як часто потрібно міняти масло в двигуні?

Моторна олива

Питання про частоту заміни масла в двигуні хвилює кожного автовласника. На який показник варто звертати увагу при заміні масла? На цифри одометра, розрахунок мотогодин, часовий інтервал або витрата палива?

Давайте розберемося в цьому питанні більш детально.

Навіщо міняти моторне масло

Масло – це за своєю суттю витратний матеріал, який має властивість зношуватися. А швидкість зносу в свою чергу, залежить від якості самого масла і умов його експлуатації. Як тільки моторне масло з герметичної каністри залито в двигун, процес його старіння також запущений. Після заміни масла відбувається його окислення, яке прискорюється при частих нагревах і охлаждениях, далі відбувається поступове зношування миючих присадок, а також накопичення бруду. Адже функції моторного масла не обмежуються змазуванням і охолодженням двигуна, але також виконують роль «миючого засобу», яке видаляє більшість забруднень в процесі роботи двигуна.

Кращими умовами для роботи моторного масла прийнято вважати чистий / новий двигун, середні обороти і невеликі навантаження (в тому числі, відсутність програвав) – в такому випадку масло здатне прослужити набагато довше заявлених виробником стандартів в 10 000-15 000 км.

Але в реальному житті з використанням авто в режимі міської їзди або тривалих поїздок, мотор працює абсолютно в інших умовах, далеких від ідеалу. Це і є основний фактор, який потрібно враховувати, визначаючи оптимальну періодичність заміни масла.

 

Частота заміни масла в залежності від режиму їзди

 

Якщо авто ще на гарантії – тут все просто. Проходьте ТО згідно з графіком, і всі питання з маслом будуть вирішені сервісними працівниками. Після закінчення гарантійного терміну, це завдання лягає повністю на ваші плечі, і тут щорічного ТО може бути недостатньо. Все залежить від того, як часто ви будете користуватися машиною, і в яких умовах доведеться працювати двигуну.

 

Умовно автомобілі з різними режимами їзди можна розділити на 3 основні групи. Розглянемо опції по періодичності заміни моторного масла для кожної з груп.

 

 

  • «Дачні» машини.

 

До цієї категорії відносимо автомобілі, які використовуються зрідка – в основному для поїздок в передмістя. Пробіг за рік – кілька тисяч кілометрів, з переважаючим числом поїздок невеликої дальності. Таке авто більшу частину часу стоїть на парковці, їздить зрідка.

 

Як часто міняти масло?

 

Це як раз той випадок, коли міняти масло варто, орієнтуючись на часовий інтервал, незалежно від показників одометра. Оптимальний термін заміни масла – раз на рік.

 

 

  • Авто «для вихідних».

 

Автомобіль з великим пробігом, ніж в попередній групі. Назва говорить сама за себе – це авто, якими найчастіше користуються у вихідні для поїздок за місто або в межах міста без буденних пробок із середньою швидкістю 50 км/год. Річний пробіг авто – в середньому 10-20 тис.км. Ці умови більш-менш близькі до стандарту, який розраховує виробник.

 

Як часто міняти моторне масло?

 

У такому випадку рекомендуємо орієнтуватися на показники одометра і брати середнє стандартне значення: заливаємо нове масло кожні 15 000 км.

 

 

  • Машина для міських поїздок.

 

 

Це найбільш поширений варіант, і масло двигуна при такій їзді відчуває особливу навантаження. У цю групу відносимо машини, які їздять щодня (не менше 5 днів на тиждень), більшу частину часу – по місту, зокрема в умовах пробок і частих зупинок на світлофорах. Середня швидкість дорівнює 20 км/год, при цьому річний пробіг в середньому 10 000 км.

 

Такий режим роботи класифікується як «важкі умови», при яких масло необхідно міняти частіше, ніж при стандартній нормі в 15 000 км. До «важким» умов також відноситься їзда по гірських дорогах, по дорогах без покриття, їзда з важким причепом і т.д.

 

Чому при таких умовах масло необхідно міняти частіше?

Після заміни масла при великих навантаженнях на двигун, навіть новий продукт начиняє окислюватися і втрачає свої властивості через контакт з невигорівшим паливом та картерними газами, які просочились. Окислення буде прискорюватися через підвищення температури масла: оскільки обдув відсутня, процес окислення прискорюється в рази. Також підвищується швидкість забруднення олії продуктами зносу, оскільки при невисокій частоті обертання, умови мастила стають гірше, що в свою чергу, прискорює знос. Хром, залізо, алюміній і інші елементи потрапляють в масло, в зв’язку з чим його якість значно знижується.

 

Як часто міняти масло?

 

В таких умовах орієнтуватися на стандартні показники періодичності заміни не варто. Жодне моторне масло при постійному навантаженні в пробках не витримає заявлені 15 000 км.

Як мінімум, дану цифру варто ділити на двоє, а то і більше.

 

Другий спосіб – вимірювати час для заміни масла по Напрацювання. Цей спосіб підходить для міських автомобілів тому, що двигун в таких умови працює більшу кількість часу при малому пробігу.

 

Наприклад, якщо взяти стандарт кілометражу в 15 000 км, то при середній швидкості в 50 км/год ми отримуємо 300 мотогодин. Це середній показник, а при ще меншій швидкості ті ж 300 мотогодин будуть досягнуті і за менший пробіг.

Якщо немає бажання підраховувати всі показники самостійно, є більш простий і надійний спосіб – установка лічильника мотогодин для авто. Зараз ринок повний пропозиціями різних варіантів цих пристроїв – Години бувають електронні та електромеханічні. Підключення проводиться до будь-якої мережі, яка активується за запуском двигуна, пристрій є енергонезалежною, так що помилок в підрахунках, як і відключення, не стається.

 

Як продовжити роботу масла

Щоб збільшити термін заміни моторного масла, необхідно приділити особливу увагу вибору даного продукту. Сьогодні ринок масел сповнений пропозицій в різному ціновому діапазоні, але ми хочемо звернути вашу увагу на високотехнологічні та інноваційні формули. Це синтетичні масла, які створені спеціально для автомобілів з великими пробігами – такі масла, якщо вірити виробникам, дозволяють збільшити інтервал між заміною масла до 40 000 км пробігу.

Ціна на високотехнологічні синтетичні масла, відповідно, буде на порядок вище звичайних напівсинтетичних або тим більше мінеральних аналогів. Але і ефективність для роботи двигуна покриває ваші вкладення, оскільки мотор працює краще, знос зменшується, а саме масло служить довше в рази.

Синтетичні масла повсюдно використовуються для великовантажних авто з великими пробігами. І варто зазначити, що попит на такі масла зростає – власники транспортних засобів пробують новинки і залишаються задоволені результатом, після заміни масла на більш якісне, не бачать сенсу повертатися до менш ефективним аналогам.

При виборі моторного масла звертайте увагу на такі параметри, як в’язкість, а також марки, які рекомендовані виробником. Гарне масло не може коштувати дешево, віддавайте перевагу синтетичним продуктам. Вони відрізняються кращими експлуатаційними характеристиками, такими як низька температура застигання, збільшення ресурсу двигуна і зниження витрати палива.

Не варто в цілях економії купувати масла через неофіційних продавців, так як часто на ринку представлена ​​контрафактна продукція. Якщо дорогий продукт пропонується за низькою ціною, ймовірність, що ви придбаєте підробку з неякісним складом дуже близька до 100%. Купувати моторне масло слід виключно у офіційного дилера. Наприклад, ми є офіційним представником і партнером концерну ExxonMobil, і в ABC Автосервіс ви завжди можете придбати масла Mobil безпосередньо від виробника. Купуючи масло у нас, ви отримуєте гарантію якості!

Підведемо підсумки

Пам’ятайте, що стандарти, які вказує виробник, і ті показники, які ми рекомендуємо враховувати при підрахунку інтервалу заміни масла розраховані на олії різні бренди в середній ціновій категорії. Це можуть бути напівсинтетичні або синтетичні продукти на гідрокренінговой основі.

Якщо ваше авто працює в режимі збільшених навантажень (міські авто або великовантажні), віддавайте перевагу маслам на більш стійких базах і з якісним набором присадок. Також варто звертати увагу не тільки на характеристики продукту, зазначені в таблицях, але більше – на результати тестів масел. Так ви зможете бути впевнені в фактичних властивості, доведених на практиці.

Якщо у вас залишилися питання або ви хочете записатися на заміну масла двигуна в ABC Автосервіс, телефонуйте: (097) 733-99-89, (073) 733-99-89, (050) 407-99-89, (044) 333-47-98 або залиште онлайн-заявку.