• 19.02.2020

Що таке комп’ютерна діагностика автомобіля

Діагностика авто

Сучасні моделі автомобілів мають електронні системи і пристрої, які забезпечують злагоджену роботу всіх механізмів. Найбільш швидка і ефективна перевірка даних систем проводиться за допомогою діагностики електроніки автомобіля.

У цій статті докладно розповідаємо, що представляє собою така діагностика.

Комп’ютерна діагностика авто – це процес перевірки стану всіх електронних систем за допомогою дилерських і мультимарочних сканерів, мотор-тестів, мультифункціональних стендів, портативних рідерів та інших пристроїв. Діагностика здійснюється шляхом зчитування кодів помилок при несправності авто з подальшим їх усуненням і перекодуванням.

Сучасні діагностичні інструменти дозволяють вважати і усунути навіть найменші збої в роботі мотора, трансмісії, приладової панелі і інших систем управління. Так що діагностика за допомогою комп’ютерних систем не тільки усуває помилки в роботі авто, а й запобігає розвитку серйозних поломок.

Діагностичне пристрій підключається до мережі управління і зчитує різні параметри в режимі реального часу. Можливе проведення як повної діагностики всіх електронних систем, так і окремих механізмів: комп’ютерна діагностика двигуна, показників приладової панелі і інших систем електроніки.

За допомогою комп’ютерної перекодування можливо також досягти підвищення потужності авто, переналаштувати систему управління під новий інтерфейс і комплектацію. Крім того, перекодування дає можливість оптимізувати роботу паливної системи і скорегувати кількість обертів холостого ходу. Спеціаліст задає алгоритм введення перекодування, після чого система в автоматичному режимі проводить необхідні оновлення.

Для чого потрібна комп’ютерна діагностика машини

«Що покаже комп’ютерна діагностика?» – найбільш поширений питання, яке нам задають клієнти. Існує безліч типів неполадок, які можливо виявити і виправити. Розберемо найбільш поширені з них.

  1. Комп’ютерна діагностика двигуна. Тривожними сигналами про виникнення неполадок в двигуні можуть служити: збільшення часу прогрівання мотора, помітне зростання витрати палива, збої роботи, проблеми при запуску мотора, зниження рівня потужності, наявність сторонніх шумів при роботі мотора, зміна кількості холостих обертів. Приладова панель в таких ситуаціях вказує на необхідність перевірки мотора за допомогою спеціального повідомлення. За допомогою діагностики проводиться перевірка системи упорскування, електрика, і проводиться вимір компресії.

 

 

  • Комп’ютерна діагностика АКПП. Проводиться у випадках, коли власник авто зауважує поява невластивих ривків, сторонніх шумів, виникає пробуксовка в момент зміни передачі, витрата палива зростає, спостерігається витік масла. У таких ситуаціях діагностика дає можливість побачити комплексну картину стану АКПП, перевірити рівень температури робочої рідини, стан дросельної заслінки, а також оцінити стан селектора АКПП.

 

 

 

  • Діагностика підвіски. Даний вид здійснюється в ситуаціях, коли власник авто зауважує, що знос гуми відбувається нерівномірно, а також у випадках наявності сторонніх шумів під час поворотів, руху і в умовах нерівного покриття. Показанням для проведення комп’ютерної перевірки підвіски також служить знесення однієї з осей на поворотах, при передчасному спрацьовуванні ABS, збільшенні вільного ходу керма. З метою усунення таких видів неполадок на спеціальному пристрої проводиться розвал-сходження.

 

Пам’ятайте, що при виникненні вищеописаних ознак, найкращим рішенням буде негайно звернутися за допомогою в автосервіс. Рання діагностика і профілактичний огляд систем управління авто обійдеться вам набагато дешевше серйозного ремонту тих чи інших поломок. Якщо механізм автомобіля вже веде себе не як годиться, у вас залишається тільки один шлях – в автомайстерню. І від того, наскільки рано ви звернетеся до фахівців за допомогою, буде залежати кінцева сума за ремонт. Чи не ускладнюйте проблему, користуючись автомобілем з явними дефектами!

Коли необхідна комп’ютерна діагностика електроніки автомобіля

Крім тих випадків, коли власник сам змушений звернутися в сервісний центр для усунення неполадок, існують і планові ТО, які проводяться з використанням діагностики з використанням комп’ютерних систем.

Відповідь на питання коли потрібно проводити планову діагностику, ви знайдете в сервісних книжці вашого авто. Періодичність проведення планового ТО буде залежати від марки, моделі та комплектації конкретного транспортного засобу. Зазвичай відлік періодичності діагностичних процедур проводять по пробігу: в середньому від 15 000 до 50 000 км. Тобто, скажімо, кожні 20 тис. Пробігу запропоновані обов’язкова комп’ютерна діагностика електроніки автомобіля. Якщо машина використовується не часто, виробник рекомендує проводити огляд авто не рідше, ніж раз на рік. Особливо це стосується автомобілів, які ще перебувають на гарантійному терміні – дотримання гарантійних зобов’язань буде діяти тільки в разі проведення своєчасних перевірок авто згідно з відповідним графіком.

Крім того, виробники завжди передбачають системи оповіщення для водіїв, які хоч і не можуть враховувати всіх факторів поломок, але тим не менше дають можливість запобігти виходу з ладу двигуна, електроніки та інших систем. Практично всі сучасні машини мають вбудовані системи самодіагностики, які здатні розпізнати виникнення найбільш частих проблем в різних механізмах авто. Такі оповіщення зазвичай виводяться на приладову панель у вигляді піктограм, покажчиків різних кольорів і написів з інструкціями (наприклад, “Check Engine”). Розшифровку всіх покажчиків вашого авто можна прочитати в інструкції по експлуатації конкретної моделі.

Розглянемо найбільш поширені оповіщення, які сигналізують про необхідність звернутися в автосервіс:

  • Сигнали жовтого або оранжевого кольору повідомляють про наявність проблеми, яка потребує вирішення, але не в критично терміновому порядку. При появі жовтого або оранжевого сигналу ми рекомендуємо звернутися в автосервіс протягом 1 тижня.
  • Якщо на приладовій панелі з’являється жовте миготливе оповіщення, це означає, що звернутися в СТО необхідно в найближчі 1-2 дні.
  • Оповіщення червоного кольору – екстрене. Воно означає, що ні в якому разі не можна продовжувати рух на даному авто. Якщо сповіщення виникло в процесі руху, вам потрібно зупинитися і викликати евакуатор.

Як проходить комп’ютерна діагностика машини

Незалежно від виробника та моделі авто, комп’ютерна діагностика буде проводитися за стандартним алгоритмом – в кілька етапів. Комплексне комп’ютерне обстеження займає в середньому 30 хвилин. Перевірка однієї з систем управління (наприклад, АКПП), займе не більше 10-15 хвилин.

Процес комп’ютерної діагностики авто включає наступні етапи:

  1. Спочатку здійснюється загальна перевірка всіх систем авто, проводиться тестування електрики: оцінюється стан і робота таких елементів, як з’єднання, акумуляторна батарея, генератор.
  2. Далі здійснюється динамічна перевірка. До систем авто підключаються спеціальні датчики, які передають дані роботи всіх систем автомобіля на стенд. Спеціаліст спостерігає за роботою систем і змінами показників датчиків в режимі реального часу.
  3. При наявності помилок, несправностей в системах машини, запускається процес їх дешифрування для отримання повної картини про виниклі поломки в системі. Ці дані дають можливість фахівцеві виявити найменші відхилення в роботі систем управління і запропонувати ефективні шляхи усунення неполадок.

Скільки коштує діагностика машини?

Послуга комп’ютерна діагностика ціна якої відрізняється в різних СТО, у нас коштує всього 150 грн. Це оптимальну пропозицію за спектр пропонованих послуг. Ми використовуємо сучасне сертифіковане обладнання і пропонуємо допомогу кваліфікованих фахівців.

Проведемо повну діагностику вашого авто за 30 хвилин. Для запису на діагностику, телефонуйте нам прямо зараз: (097) 733-99-89, (073) 733-99-89, (050) 407-99-89, (044) 333-47-98 або залиште онлайн-заявку на сайті.